Múltidéző
2019-ben elindítottuk "Magyar hegymászók" sorozatunkat, melyben azóta is a magyar hegymászás történetéből mutatunk be olyan kiemelkedő személyiségeket, akik nem csak mászóteljesítményükkel, hanem életükkel is példát mutattak és akikre mindig érdemes lesz emlékezni és példájukból merítve munkálkodni a magyar túrázás építésén. Ehhez kapcsolódva később elindítottuk "Magyar földrajztudósok és felfedezők" sorozatunkat is, mely olyan magyar "szuperhősöket" mutat be, kikről nagyon keveset tudunk, mégis a maguk idejében világhírű magyarok voltak. E két sorozat mellett még olyan múltbéli eseményeket, nagyszerű tetteket idézünk meg a magyar turistaság történetéből, melyek a jelen és a jövő számára is iránytűül szolgálhatnak.
Lóczy Lajos
Magyar földrajztudósok és felfedezők
Reguly Antal
Magyar földrajztudósok és felfedezők
dr. Cholnoky Jenő
Magyar földrajztudósok és felfedezők
Hunfalvy János
Magyar földrajztudósok és felfedezők
Zamkovszky István
Magyar hegymászók sorozatunkat a hegymászó matematikus, Jordán Károly után egy "hétköznapi hőssel" folytatjuk.
Jordán Károly
Következzen a matematikus hegymászó Jordán Károly (1871-1959), aki Serényiék generációjához tartozott. Ő volt az első hazai kutató, aki önálló eredményeket ért el a valószínűség számításban és a matematikai statisztikában. Komoly tudományos teljesítménye mellett a hegyek világában is kiemelkedő első megmászásokat vitt véghez.
dr. Jankovics Marcell
Magyar hegymászók sorozatunkat Grósz Alfréd után Jankovics Marcellel folytatjuk, akit nemcsak kiváló hegymászónak ismertek a kortársai, hanem a magyar hegymászó irodalom megteremtőjének is.
Grósz Alfréd
Sorozatunk következő nagyszerű hegymászója Grósz Alfréd (1885. augusztus 25. Késmárk - 1973. március 1. Késmárk), akit baráti szálak fűzték Komarnicki Gyulához, így az ő bemutatása után nem is olyan nehéz Grószra irányítani a reflektorfényt.
Dr. Komarnicki Gyula
A magyar hegymászás 1870-es évekre eső első fénykora után, amikor Déchy Mór a Tátracsúcs, Téry Ödön pedig a Középorom és Fecsketorony első megmászásával a Tátra történetének a legragyogóbb lapjaira írták be nevüket, egy rövid szünet következett. Majd Jordán Károly és Döri Gyula Tátrában véghezvitt úttörő mászásait követően a Tátra feltárásának egy...
Déchy Mór
Téry után következzen az első igazi magyar "szupersztár" Déchy Mór, aki a magyar hegymászás hőskorában - amikor még Eötvös és Téry elsőként kezdett magashegyeket mászni, és sokan a hegymászást értelmetlen hóbortnak, úri mulatságnak gondolták - a triász harmadik tagjaiként, nemcsak mint hegymászó, hanem mint felfedező is világhírre tett szert.
dr. Téry Ödön
A "Magyar hegymászók" sorozatunkban a következő dr. Téry Ödön, aki a legérdemesebb turistáink egyike volt, és akit dr. Thirring Gusztáv is a "régi gárda" legkimagaslóbb alakjának nevezett.
Báró Eötvös Loránd
Folytatjuk a "Magyar hegymászók" sorozatunkat, melyben Zsigmondy Emil és Serényi Jenő után a magyar hegymászás aranykorának első generációjához tartozó, sokak által a legnagyobbnak tartott Eötvös Lorándot mutatjuk be. Eötvös Loránd, a tudós professzor világhírű sportember is volt.
Dr. Serényi Jenő
Folytatjuk a "Magyar hegymászók" sorozatunkat, melyben Zsigmondy Emil után Serényi Jenőt mutatjuk be, aki a magyar hegymászás aranykorának második generációjához tartozik ugyan, de érdemei miatt egy sorban említhető a nagy elődökkel mint Eötvös, Téry vagy Déchy . Előre ugrunk tehát az időben, de ne aggódjatok, mert az első generáció nagyjainak...
Dr. Zsigmondy Emil
Az első, akit bemutatunk még "a magyar hegymászás aranykorának" nevezett korszak egyik előfutára volt, dr. Zsigmondy Emil.